טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

בניית אתרים באופן עצמאי - האם זה משתלם?

מאת טלי סיני

החשיבות של בניית אתר ידועה כבר לרבים – בניית אתר מאפשרת לבעל העסק לעורר מודעות כלפי העסק, לחשוף את העסק ללקוחות הפוטנציאליים, לייצר בידול לעסק, למשוך את הגולשים ולייצר עסק מניב, אך מי מקים את האתר? זוהי כבר שאלה אחרת.

חלק מבעלי העסקים סבורים שעדיף להם לבנות את האתר באופן עצמאי ולא לפנות אל חברות שמתמחות בכך. יחד עם זאת, חלק מבעלי העסקים אינם מודעים לעבודה המורכבת שיש לבצע ולנושאים הרבים אליהם יש להתייחס בעת בניית אתר.

בניית אתרים באופן עצמאי - האם זה משתלם?

בניית אתר - עבודה בשלבים

בניית אתר באינטרנט אינה מתבצעת ביום אחד. כדי לבנות אתר יש לבצע עבודה בשלבים. 

עם תחילתה של העבודה יש להגדיר את המטרות של האתר, חשוב להגדיר את המטרות בצורה מדויקת וברורה. במידה שבעל העסק מחליט להקים את האתר בעצמו, עליו לשאול את עצמו מדוע הוא בונה את האתר ועל איזה צורך על האתר לענות. 

כמו כן, חשוב לבצע פעולות שמטרתן לסייע לגולשים לאתר את האתר בקלות, לשם כך יש לבצע מחקר מילות מפתח.

בהמשך, יש לערוך מחקר שוק מעמיק ולבחון את האתרים האחרים שנבנו לתחומים משיקים. יש להתרשם מסגנון העיצוב של האתרים, מהתכנים שמופיעים בהם ומחווית המשתמש. 

בניית האתר אינה מסתכמת בשלבים אלו ויש לבצע פעולות רבות נוספות, ביניהן: לבחור את המערכת שבאמצעותה ייבנה האתר, לרכוש חבילת אחסון, להתקין מערכת לניהול תוכן, לרשום את הדומיין, להוריד תוכנה לעיצוב אתרים, לעצב את האתר, להזין תכנים ולבצע פעולות נוספות. יש לציין שגם לאחר שהאתר נבנה העבודה אינה מסתיימת, שכן יש לקדם את האתר ולעקוב אחרי הצלחתו באופן מתמיד.

לבד או ביחד? זו השאלה

ונחזור לשאלה שנשאלה מקודם – האם כדאי לבנות את האתר באופן עצמאי או להיעזר בשירותיה של חברה שמתמחה בבניית אתרים?

ניתן להבין מההסבר הקצר שבניית אתרים דורשת לא מעט ידע וניסיון. יחד עם זאת, ניתן למצוא מדריכים רבים שמסבירים כיצד לבנות אתרים. אנשים שמחזיקים בידע מסוים בתחום או מעוניינים להתמודד עם אתגר הלמידה בהחלט יכולים לעשות זאת. 

לצד אנשים שמעוניינים ללמוד את התחום או בעלי ידע ברמה מסוימת, ישנם לא מעט בעלי עסקים שמעדיפים לפנות אל חברה מקצועית שמתמחה בתחום. 

קיימות חברות שמציעות שירותי בניית אתרים באמצעות שימוש בתבניות מוכנות, חלקן מציעות התנסות ראשונית ללא תשלום, אחרות מציעות מנוי עם תוספות וחלקן מציעות שירות מנוי ללא תשלום. מנוי עשוי לעלות מספר שקלים בחודש עד מאות שקלים. 

אפשרות נוספת היא לפנות אל חברות שמתאימות את האתר לצרכים של הלקוח, אתרים אלו מורכבים יותר ונבנים ללא פשרות, כך שהם עשויים להיות מוצלחים יותר מאתרים שנבנו באופן עצמאי.

במידה שאתם מעוניינים לבנות אתר איכותי ומושך, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני, מעצבת גרפית מקצועית. אשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider