טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

בניית אתרים - 10 מונחים שחובה להכיר!

מאת טלי סיני

אם אתם מעוניינים לבנות אתר לעסק שלכם והחלטתם לפנות אל בונה אתרים עצמאי או אל חברה המתמחה בבניית אתרים, אינכם צריכים להיות מומחים בתחום, שכן בעל המקצוע יעשה זאת עבורכם. יחד עם זאת, כן כדאי שתהיו בעניינים ושתכירו מונחים בסיסיים בתחום בניית אתרים. המעורבות שלכם בתהליך בניית האתר, ולאחר מכן – קידומו, הינו חשוב ביותר. כדאי לסייע לכם להכיר מושגים מרכזיים בתחום ריכזתי לכם 10 מונחים חשובים בתחום בניית אתרים. 

בניית אתרים - 10 מונחים שחובה להכיר!
בניית אתרים - 10 מונחים שחובה להכיר!

בניית אתרים - מונחים שחשוב שתכירו

 

  1. דומיין – בשיטת הדומיין מוצמד לכתובת IP של אתר שם המונה 3 תווים לכל הפחות, שם זה מכונה "דומיין" והסיומת שלו לרוב תהיה: com או co.il. המטרה של השימוש בדומיין היא לסייע לגולשים לזכור שמות ומילים, שכן קשה יותר לזכור מספרים שאינם מסודרים.

  2. רספונסיביות – התאמה של אתר לגודל של מסכים שונים, כמו למשל טאבלטים וסמארטפונים או מחשבים קטנים וגדולים יותר. ההתאמה מאפשרת לגולשים ליהנות מהגלישה ולצפות באתר ברור ויפה בכל גדלי המסכים.

  3. CMS – מערכת לניהול תוכן. מערכת זו הינה הפלטפורמה שעליה נבנה האתר. באמצעות הפלטפורמה ניתן לערוך שינויים בקלות, כך שגם בעל האתר יכול לבצע את השינויים בעצמו.

  4. דפדפן אינטרנט – תוכנה שבאמצעותה ניתן לראות מידע שקיים ברשת. ישנם מגוון סוגים של דפדפנים בימינו, ביניהם: Internet Explorer, chrome ודפדפנים נוספים. לכל דפדפן יש צורת קריאה מעט שונה מהאחר, כך שחשוב לבנות את האתר באופן שהוא יתאים לכל הדפדפנים המרכזיים ויוצג בהם באופן זהה.

  5. UX – חווית משתמש. מדובר על אחד מהקריטריונים החשובים ביותר לבדיקת איכות האתר. על הגולש אשר נכנס לאתר ליהנות מחווית השימוש, להבין כיצד להתנהל באתר ולבצע את כל הפעולות בקלות.

  6. UI – עיצוב ממשק משתמש, משמעותו – עיצוב התצורה. חשוב שעיצוב זה יהיה תואם למטרה וברור למשתמש. כאשר עיצוב ממשק המשתמש ברור, הגולש יבין את דרכי הפעולה באתר באופן מיידי.

  7. תבנית – אם בעבר היה צריך לבנות את האתר על ידי קוד – דבר שדרש עבודה רבה, זמן רב וגבה מחיר גבוה, היום, ניתן לבחור תבנית מתאימה מבין מבחר תבניות מוכנות, דבר אשר מקצר את התהליך וחוסך כספים.

  8. קידום אתרים – תהליך קידום האתר כולל ביצוע של פעולות שונות שמטרתן להביא לכך שהאתר ימוקם במיקום גבוה בתוצאות החיפוש.

  9. SSL – אבטחה של האתר. האבטחה חיונית ביותר, שכן היא מונעת מתוקפים לפגוע בגולשים. ישנן דרגות שונות של אבטחה.

  10. אחסון אתרים – את כל הקבצים שבאתר יש לאחסן בשרת, כך שהגולשים שיכנסו אל האתר יוכלו לגשת לאותם קבצים.

 

אם אתם מעוניינים לבנות אתר מוצלח לעסק שלכם, אתם מוזמנים לפנות אל הסטודיו שלי – טלי סיני, סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים. אשמח לעמוד לשירותכם ולבנות לכם אתר אשר עונה על כל הקריטריונים הנדרשים – ואף יותר מכך!

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider