טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

אפיון אתר - נקודת הזינוק לבניית אתר נכון

מאת טלי סיני

האתר של העסק הוא חלון הראווה שלו, לכן, חשוב מאוד לאפיין את האתר לפני שמתחילים לבנות אותו. למעשה, אותו מסמך יקר בו מפורט אפיון האתר הוא הבסיס ליצירת אתר מוצלח. 

ניתן לומר שהמסמך הוא מרכיב חשוב – ממש אבן יסוד בבניית האתר, שכן בלעדיו, עלול האתר להיות לא ממוקד, לא רלוונטי, לא מושך, לא ידידותי למשתמש – ובמילים אחרות – פשוט לא מוצלח, דבר שיכשיל את העסק ויגרום לבזבוז זמן, מאמצים וכספים.

אפיון אתר - נקודת הזינוק לבניית אתר נכון
אפיון אתר - נקודת הזינוק לבניית אתר נכון

אז איך מאפיינים אתר בצורה נכונה?

להלן מספר נקודות חשובות בהן יש להתמקד כאשר מאפיינים אתר אינטרנט:

  1. המטרה של האתר – אפיון האתר מתחיל במתן מענה לשאלה החשובה: "מהי המטרה של האתר?", יכולות להיות הרבה מטרות לבניית האתר – האתר יכול להיבנות כדי למכור פריטים (חנות אינטרנטית), כדי לספק מידע, כדי לחזק מותג או כדי להשיג מטרות אחרות.
  1. קהל יעד – קהל היעד יכול להיות מצומצם או נרחב, אך חשוב להגדיר בדיוק אל מי האתר פונה. בעת הגדרת קהל היעד יש להתייחס למין, גיל, העדפות אישיות, מעמד סוציו – אקונומי, מנטליות ומאפיינים נוספים. כמו כן, יש לשאול שאלות נוספות, ביניהן: "האם קהל היעד מכיר את העסק?", "כיצד נכון לשווק את השירות או המוצר לקהל היעד? (האם נכון לשווק לקהל היעד באופן אגרסיבי יותר או מעודן יותר?) ושאלות אחרות. 

המטרה של הגדרת קהל היעד היא לסייע בהבנת אופן הפנייה לגולשים, שכן רק על ידי פנייה בשפה הנכונה, עיצוב מתאים והתאמת מאפיינים נוספים יהיה ניתן לעורר תגובה בגולשים, לגרום להם להתעניין באתר ולבצע את הפעולות אותן בעל העסק מעוניין שהם יבצעו (ברוב המקרים רכישת מוצרים או שירותים).

  1. שפה ועיצוב – בהתאם לנתונים שהתקבלו מהגדרת קהל היעד יהיה ניתן לדעת כיצד לעצב את האתר ובאיזו שפה להשתמש. את המידע שהתקבל יש להצליב עם העיצובים המועדפים על בעל האתר ועם העיצובים המקובלים בתחום שבו האתר עוסק. 

מעצב אתרים מקצועי יוכל לסייע לבעל האתר לבחור בעיצוב מתאים שיוביל לתוצאות הרצויות.

  1. טכנולוגיה – יש לפרט את הדרישות הטכנולוגיות של האתר, ברוב המקרים יש להתייחס למערכת שבה האתר יבנה, לאדם שיבצע את ניהול דפי האתר והאופטימיזציה, לניווט בדפים, לחשיפה לדפים ולמיקום של הטקסטים והמדיה.
  1. שיווק – יש להחליט כיצד האתר ישווק. החלטות אלו משפיעות על מרכיבים רבים, ביניהם: התכנות של האתר והעיצוב שלו. יש לאפיין את מילות המפתח, לעדכן כותרות ולבצע פעולות נוספות, כל זאת תוך כדי שימוש בכלים שונים.

בניית אתר היא תהליך מורכב שדורש ידע וניסיון.


במידה שאתם מעוניינים לבנות אתר מוצלח, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני, מומחית לעיצוב ומיתוג ואשמח ללוות אתכם לאורך כל הדרך ולהעניק לכם שירות מקצועי.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider