טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

איזה פלטפורמה מומלצת לבניית אתרים?

מאת טלי סיני

אם אתם חושבים על הקמת אתר אינטרנט לעסק שלכם, חשוב לדעת שכאשר בוחנים את הפלטפורמות הקיימות לבניית אתרים, יש להבדיל בין שני סוגים של מערכות: הסוג הראשון הוא מערכת בקוד סגור והסוג השני הוא מערכת בקוד פתוח. 

מערכת בקוד סגור היא מערכת שפותחה על ידי חברה, כך שרק אותה חברה יכולה להשתמש בה. 

מערכת בקוד פתוח היא מערכת שנגישה לציבור, כך שמפתחי התוכנה יכולים להשתמש בה ולערוך בה שינויים. במאמר זה אתמקד במערכות בקוד פתוח ואציין מספר מערכות מומלצות.

איזה פלטפורמה מומלצת לבניית אתרים?

מערכות בקוד פתוח - באילו מערכות כדאי לבחור?

ראשית, עליי להדגיש שקיימות עשרות ואפילו מאות מערכות בקוד פתוח, אך אציין 3 מערכות מובילות מביניהן (לצד היתרונות אציין מעט חסרונות במידה שהם בולטים):

  1. וורדפרס –  וורדפרס החלה את דרכה כמערכת לבלוגים. עם חלוף הזמן היא עברה שינויים רבים והתפתחה מאוד. אם בוחנים את כמות האתרים בהם יש שימוש בוורדפרס, ניתן לראות שיותר ממחצית מהאתרים שבנויים בקוד פתוח מבוססים על עליה. הסיבות לבחירה במערכת זו רבות: המערכת קלה לבנייה, קל לתחזק אותה, יש בה אלפי תבניות, יש לה אלפי פיתוחים ומשתמשים בה אנשים רבים.

  2. מג'נטו – מערכת זו מתאימה למכירה והיא רוויית פיצ'רים. כמו כן, המערכת קלה לתפעול וחזקה ביותר. יחד עם זאת, חשוב לדעת שאין למערכת הרבה מפתחים ושהיא איטית ביחס למערכות אחרות.

  3. דרופל – הרבה אנשים משתמשים בדרופל. למרות שלא קל לפתח בה, המשתמשים במערכת נדרשים רק לעדכן את התכנים. כמו כן, המערכת חזקה ומהירה ביחס למערכות אחרות.

היתרונות הרבים של מערכות בקוד פתוח

אפשר לומר שהיתרונות המשמעותיים ביותר של המערכות הפתוחות הם שניתן להתאים אותן לעסק ולבעליו מבחינת הבנייה והעיצוב. שפע התבניות הקיימות יכולות אפילו להקשות על בונה האתר ועל בעל העסק לקבל החלטה, אך כמובן שהמבחר הנרחב הינו יתרון.

מעבר לכך, ניתן לערוך שינויים בתבנית שנבחרה ולהוסיף או למחוק אלמנטים בהתאם לצורך. כמו כן, ניתן להתאים את ממשק הניהול לצרכים של מתחזק האתר. נוסף על כך, ישנם תוספים רבים שיכולים לסייע מאוד בקידום האתר.

אם אתם מעוניינים לבנות אתר לעסק שלכם ואתם מתלבטים בין הפלטפורמות השונות, אשמח לסייע לכם לקבל את ההחלטה החשובה ולבנות לכם אתר מושקע, איכותי ומושך. 

אני – טלי סיני, מתמחה בעיצוב ומיתוג עסקי ובמהלך שנות עבודתי בניתי ועיצבתי אתרים מוצלחים ללקוחות מגוונים.

חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות של הפלטפורמות ולבחור בפלטפורמה שעונה על הצרכים שלכם ויכולה לסייע לכם להשיג את המטרות שהצבתם לעצמכם. במידה שתקבלו ממני שירות, אוכל להמליץ לכם על הפלטפורמה המתאימה ולבצע את העבודה לשביעות רצונכם.

אתם מוזמנים לפנות אליי בדרך שנוחה לכם: תוכלו לצלצל אליי, לשלוח אליי מייל או למלא את הפרטים שלכם בטופס יצירת הקשר ואחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider