טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

מה הקשר בין בניית אתר לקידום שלו?

מאת טלי סיני

קידום אורגני (SEO) מתבצע במנועי החיפוש, כאשר מנוע החיפוש המרכזי בו הקידום מתבצע הוא גוגל.

 כדי שהקידום של האתר יהיה מוצלח וכדי שהוא יופיע בראש תוצאות החיפוש, על האתר להיות איכותי.

אתר איכותי יהיה בעל ערך עבור הגולשים – האתר יספק תוכן מעניין שרלוונטי לקהל היעד, יהיה מעוצב בצורה מרשימה ויציע חווית משתמש טובה, כך שהגולשים יכנסו אליו, ישארו בו זמן ממושך ויבצעו את הפעולות שבעל האתר מעוניין שהם יבצעו. ברוב המקרים הפעולות הרצויות הינן: יצירת קשר, גילוי עניין בשירות או מוצר וביצוע רכישה.

רק אם האתר יעמוד בסטנדרטים של גוגל (סטנדרטים שמשתנים בתדירות גבוהה) הקידום יצליח ולבעל האתר יהיה יתרון על פני מתחריו.

מכל המצוין ניתן להבין שכדי לפרסם עסק ברשת, יש צורך לא רק בבניית אתר איכותי, אלא גם בקידום מוצלח.

מה הקשר בין בניית אתר לקידום שלו?
מה הקשר בין בניית אתר לקידום שלו?

אתר בעל ערך לגולשים - איך גוגל מזהה את האתרים הללו?

האלוגריתם של גוגל בנוי באופן שהוא מונחה לנתח מרכיבים שונים באתר, המרכיבים האלו קשורים בקשר הדוק לחווית הגלישה באתר.

בין הפרמטרים המרכזיים שגוגל בוחן יש לציין את חווית המשתמש, את זמן השהייה באתר ואת אחוזי הנטישה – כלומר אחוז הגולשים שנכנסים ויוצאים מהאתר במהירות, התנהגות זו מעידה על כך שהאתר אינו רלוונטי עבור הגולשים. 

גוגל "בוחן" גם את המעבר של הגולשים בין העמודים שבאתר, את המעבר שלהם על התכנים באתר, את איכות הקישורים, את הקשר בין רשתות חברתיות מובילות ובין האתר ואת הפעילות שמתקיימת ברשתות אלו. 

חשוב להדגיש שזמן השהייה של הגולשים באתר תלוי בעיקר באיכות התכנים. תכנים רלוונטיים שמעניינים את הגולשים יגרמו להם להישאר באתר זמן רב יותר, על כן, חשוב מאוד להשקיע בנושא זה. כמו כן, יש לעיצוב האתר השפעה רבה על הגולש – כותרות בולטות, שימוש בצבעים נכונים ואמצעים ויזואליים אחרים הינם חלק בלתי נפרד מהפרמטרים שגוגל "בודק". גורם נוסף ומהותי בהקשר זה הוא התאמתו של האתר למכשירים שונים, שכן ידוע שאנשים רבים גולשים באתרים דרך הטאבלטים והמוביילים ולא רק דרך המחשב.

היבטים טכניים - מה חשוב לדעת בנוגע לבנייה של האתר והקשר שלה לקידום?

פרמטר מרכזי ביותר בקידום אורגני הוא הצד הטכני שכולל בין היתר את הדומיין וההשפעה שלו, קוד תגיות מטא, האחסון של האתר ופרמטרים אחרים, כל אלו דורשים עבודה של מקדם מקצועי.  

הצד הטכני משפיע על חווית הגלישה – אתר שנוח לשוטט בו יגרום לגוגל לסמן אותו כאתר בעל תועלת, לכן, גוגל יציב אותו בראש תוצאות החיפוש. 

אם אתם מעוניינים לבנות אתר מושקע ומעוצב שימשוך את הגולשים, אתם מוזמנים לפנות אליי – המעצבת טלי סיני ואשמח לבנות לכם אתר שעונה על הצרכים שלכם, מעניין ומושך את הגולשים ומביא לתוצאות הרצויות.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider