טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

7 טעויות נפוצות במיתוג העסק

מאת טלי סיני

מיתוג עסק הוא תהליך שדורש הרבה הבנה וניסיון בתחום. כדי לעשות זאת נכון חשוב להכיר טעויות נפוצות וכמובן – לדעת איך להימנע מלבצע אותן. 

7 טעויות נפוצות במיתוג העסק

להלן 7 טעויות נפוצות במיתוג עסקים:

  1. התמקדות מוגזמת ביופיו של הלוגו – יצירת המראה היפה הוא שאיפה מובנת שמלווה את חיינו במגוון תחומים. יחד עם זאת, יופי לא תמיד קשור ליעילות – לפעמים היפך הוא הנכון. 

מיתוג לעסקים צריך להיות מכוון ללקוחות ולא אל בעלי העסק, כך שיופי לבד לא ישרת את המטרה (מעבר לכך, יופי הוא בעיני המתבונן). כמובן שאין לייצר לוגו שאינו יפה, על הלוגו להיות תמיד קריא ואסתטי

  1. מוצר לא ברור – הצורך להיות מקורי עלול לבוא על חשבון המסר, חשוב להימנע מכך ולהתרכז במטרה – להעביר את המסר בצורה נכונה, בצורה זו הלקוחות יקבלו מידע אמיתי ונכון על המותג והתדמית
  2. בחירת שפה שאינה עקבית – מיתוג דורש תכנון מקדים וחשיבה לטווח הרחוק. כדי למתג עסק יש לבנות לו שפת מותג, שפה זו תהיה הזהות של העסק. השפה באה לידי ביטוי במסרים, ערכים, סגנון כתיבה, סלוגן, צבעים ואלמנטים נוספים – כשעל כל אלו להיות עקביים. 

העקביות תגרום ללקוחות לזהות את המותג ולזכור אותו. ללא יצירת שפת מותג עקבית התהליך הזה לא יתקיים.

  1. חוסר הבנה של קהל היעד – כשממתגים עסק חייבים לפנות אל קהל היעד באופן שמתאים לו. פנייה לא נכונה תגרום לקהל היעד לא להתעניין בעסק
  2. בחירה לא נכונה של נותני שירות – חשוב לבחור את צוות המיתוג או האדם שאחראי על המיתוג בצורה נכונה, בחירה לא טובה תפגע במותג בצורה ניכרת. 

כדי לבצע בחירות נכונות יש לבחון את נותני השירות בצורה קפדנית – לבקש מהם להציג דוגמאות, לקבל המלצות ולבדוק איך הם עובדים

  1. העתקה – מקוריות (לא מקוריות שבאה על חשבון נושא אחר) היא חלק מהותי מבניית מותג וחשוב שלא לנסות להידמות למותג אחר. 

יש למתג את העסק על בסיס המאפיינים הייחודיים שלו – המאפיינים שגורמים לו להיות שונה ממותג אחר

  1. יצירת תכנים שאינם איכותיים, רלוונטיים ומעניינים – תוכן מעניין ורלוונטי מושך את הגולשים, לכן, צריך לייצר אותו. 

באמצעות תוכן איכותי יהיה ניתן למתג את העסק בצורה טובה. 

חשוב לחדש את התוכן באופן מתמיד. התוכן יכול לכלול: פוסטים בפייסבוק, מאמרים מקצועיים, סרטונים ביוטיוב, מדריכים שמופיעים באתר של בעל העסק ותמונות באינסטגרם.

במידה שאתם מעוניינים למתג את העסק שלכם בצורה נכונה, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני, מעצבת גרפית מקצועית ומנוסה שחיה את עולם העיצוב. 

באמצעות תהליך המיתוג שאבצע עבורכם תוכלו לייצר אמון בקרב הלקוחות, להבליט את המעלות שלכם, לייצר בידול ולגרום ללקוחות הפוטנציאליים שלכם לזכור אתכם. 

אתם מוזמנים לפנות אליי.

 אשמח להעניק לכם שירות.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider