טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

כמה עולה לבנות אתר - מחיר בניית אתרים

מאת טלי סיני

כל בעל עסק שמעוניין לבנות אתר שואל את עצמו שאלות שונות, אך שאלה שעולה בקרב כל בעלי העסקים היא: "כמה עולה לבנות אתר?", כאן אציין שהתשובה אינה חד משמעית משום שקיימים סוגים רבים של אתרים. יחד אם זאת, במאמר זה לא אלאה אתכם בהסברים ואספק (לשם שינוי) מספרים, כאשר אתמקד במספר סוגים של אתרים: אתר תדמית בסיסי, חנות וירטואלית ופורטל.

בניית אתרי תדמית לעסקים
כמה עולה לבנות אתר - מחיר בניית אתרים

מחיר בניית אתר תדמית בסיסי

למחיר של אתר תדמית בסיסי יש טווח מחירים נרחב מאוד. מחיר האתר יכול להתחיל מסכום של 2,000 שקלים ולהגיע עד ל- 11,000 שקלים. המחיר מושפע מגורמים רבים, ביניהם: סוג המערכת – פתוחה או סגורה, האם האתר נבנה על בסיס תבנית או בהתאמה אישית, האם האתר כולל תכנים, מספר העמודים שמכילים תוכן, האם האתר כולל עיצוב לוגו וגורמים נוספים. 

יש לציין שברוב המקרים יהיה אתר שעלותו נמוכה מ-5,000 שקלים אתר פחות איכותי מבחינת בנייה ועיצוב. במידה שהאתר מותאם אישית, הרי שגם כאן אין לצפות להשקעה רבה במחיר זה. 

חשוב להיזהר מאתרים שזולים באופן קיצוני (אתרים אלו יעלו פחות מ- 1,500 שקלים), אני לא מתכוונת לכך שהם לא טובים, פשוט יש לבדוק היטב את הספק וכמובן – את המטרות שלכם.

מחיר בניית חנות וירטואלית

המחיר של בניית חנות וירטואלית נע בין מאות שקלים לחודש ויכול להגיע לעשרות אלפי שקלים במידה שמדובר על אתר שמותאם ללקוח באופן אישי. 

עלות הקמת אתר מסחרי יכולה להתחיל ממחיר של אלפי שקלים, סכום זה גובות הרבה חברות שפיתחו מערכת מוכנה, לדוגמה: אישופ, איי שופס ושופיפיי.

חברות מסוימות מציעות ללקוחותיהן לשלם תשלום חודשי קבוע, כאשר הלקוחות אינם מתבקשים לשלם עבור הקמת האתר, חברות אלו יכולות לגבות בין עשרות למאות שקלים לחודש. אם בוחרים באופציה זו, חשוב לבדוק מה קורה אם מעוניינים להפסיק את השירות, האם החברה מעניקה התחייבות ואם יש התחייבות – לאיזו תקופה היא ניתנת.

יש לציין שלא תמיד משתלם לבחור במודל של תשלום חודשי, שכן ההוצאות הקבועות היחידות של אתר הן אחסון ודומיין (כל עוד לא מתבצעים שדרוגים).

מחיר בניית פורטלים

פורטל הוא אתר מורכב שברוב המקרים ידרוש התאמות אישיות, לכן, פעמים רבות יהיה מחיר הקמת פורטל גבוה יותר ממחירים שמאפיינים אתרים אחרים. 

מחיר הבנייה של פורטל בסיסי יכול לעמוד על פחות מ- 10,000 שקלים, כאשר מחיר הבנייה של פורטל מורכב יכול להגיע לסכום של על מיליון שקלים.

 

אם אתם מעוניינים לבנות אתר לעסק שלכם, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני, מעצבת מקצועית שמתמחה במיתוג עסקי ובניית אתרים. 

אשמח לסייע לכם לאורך כל הדרך ולבנות לכם אתר שעונה על הצרכים והמטרות שלכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider