טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

עיצוב קטלוגים

מאת טלי סיני

בניית קטלוג מוצלח תתחיל מחשיבה מעמיקה על הפרטים הייחודיים שמאפיינים את העסק ומייצגים אותו.

באמצעות קטלוג איכותי יהיה ניתן לשקף את ערכו של העסק ולכן יש לכלול בו את כל האלמנטים החשובים, ביניהם: הלוגו של החברה והאופן שבו התמונות של המוצרים מצולמות, כמות המוצרים שמופיעים בדף ואלמנטים נוספים. 

כמו כן, יש לבחור את הפונטים והצבעים בצורה נכונה, לבחור בחומר איכותי ולהקפיד על כך שאיכות ההדפסה תהיה גבוהה. 

קטלוג הוא כרטיס הביקור של העסק ולכן עליו לשדר יוקרה ולהעביר את כל המסרים הסמויים שבעל העסק מעוניין להעביר ללקוחותיו. 

תכנון מעמיק וירידה עד לפרטים הקטנים ביותר יסייעו לבעל העסק לשדר את הרושם המבוקש, לכן, יש לתכנן את סידור הדפים כך שהם יופיעו באופן מגמתי ולחלק את המוצרים באופן שיהיה מובן ללקוחות, כמו למשל: חלוקה לפי צבעי המוצרים או לפי נושאים, בצורה זו יוכלו האנשים שמעיינים בקטלוג למצוא את המוצר או המוצרים בהם הם מעוניינים בקלות ובמהירות.

עיצוב קטלוגים
עיצוב קטלוגים

רמת צילום המוצרים

כפי שצוין – רמת צילום המוצרים היא חלק מהותי מהקטלוג, לכן, אין להתפשר על איכות התמונות, המטרה של הקטלוג היא להציג את המוצרים ולכן הצילום נמצא במרכז. 

כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, חשוב לבחור בצלם מקצועי שיודע כיצד להציג את המוצרים באופן יצירתי, חד, ברור, ברמת הבהירות הנכונה וברזולוציה נכונה.

 כמו כן, על התמונות להשתלב באופן הרמוני עם העיצוב של הלוגו. במידה שמעוניינים להדגיש עוד יותר את היתרונות של המוצרים, אפשר להיעזר גם בתפאורה ייחודית או סטיילינג מעניין. 

לפעמים יכולה תוספת של אביזרים או בחירה ברקע מסוים לאפשר לבעל העסק להבליט את הייחוד של המוצר ולגרום לו להיראות איכותי במיוחד.

יחד עם זאת, חשוב שלא להציג את המוצר באופן שאינו תואם למציאות, שכן הדבר עלול לגרום ללקוחות להיות מאוכזבים לאחר קבלתו. 

הדפסת הקטלוג

ציינתי מקודם עד כמה חשובה איכות ההדפסה ואיכות החומר עליו מודפס הקטלוג. מכיוון שהקטלוג צריך לשדר יוקרה ולהיות גם נוח לשימוש, כך שהלקוחות ייהנו לגעת בחומר כאשר הם מדפדפים בו וירגישו שהם אוחזים במוצר מושקע, יש לשים דגש על האלמנטים הללו. 

במידה שהקטלוג לא יודפס על חומר איכותי ובאופן איכותי, הדבר יפגע בכל העבודה וכתוצאה מכך – גם במוניטין של העסק.

קטלוג וירטואלי לצד קטלוג מודפס

את הקטלוג שמיועד להדפסה יש להפוך גם לקטלוג ווירטואלי, כך שהגולשים באתר יוכלו לגשת אליו בקלות ולבחון את המוצרים השונים. הוספת הקטלוג לאתר תאפשר לגולשים לקבל מידע על כל המוצרים והדבר יסייע לחיזוק המותג. 

אחד הדברים החשובים ביותר עבור עסקים שמשווקים מוצרים, הוא השקיפות, כאשר מציגים קטלוג מסודר באתר ומקפידים על כך שהוא יכלול תמונות ברורות ומידע רלוונטי, ניתן לשדר ללקוחות הפוטנציאליים שמדובר על עסק אמין ואיכותי.

אם אתם מחפשים מעצבת גרפית שתעצב לכם קטלוג מרשים, יצירתי, ברור ויוקרתי, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני ואעצב לכם קטלוג שעונה על כל הקריטריונים החשובים שהופכים קטלוג לקטלוג מוצלח.

אתם מוזמנים לצור איתי קשר באמצעות הטלפון, המייל או על ידי השארת פרטים ואחזור אליכם בהקדם. אשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider