טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

איזה מאפיינים יוצרים לוגו?

מאת טלי סיני

עיצוב לוגו הוא חלק מרכזי ביותר בבניית מותג, אך בניגוד למחשבה הרווחת, יצירתו הינה משימה מורכבת. החשיבות של הלוגו רבה ביותר משום שהוא האלמנט הראשון שקהל היעד של העסק רואה. 

במידה שאתם רוצים לעצב לוגו לעסק שלכם, חשוב שתכירו את המאפיינים שיוצרים לוגו מוצלח. במאמר זה ריכזתי מספר מאפיינים מרכזיים שיוצרים לוגו שמוביל לתוצאות טובות.

מהו לוגו ומדוע הוא חשוב למיתוג העסק שלך?
איזה מאפיינים יוצרים לוגו?

5 מאפיינים של לוגו מנצח

כפי שציינתי – ללוגואים מוצלחים יש מאפיינים מסויימים. להלן 5 מאפיינים של לוגו מוצלח שמוביל לתוצאות הרצויות:

  1. רלוונטיות – המטרה של הלוגו היא לייצג את המותג – שהוא העסק, לכן, חשוב מאוד לעצב לוגו רלוונטי – כזה שנכנס לתודעה של הקהל ונחרט במוחו. על הלוגו להביע את הרעיון של המותג – דבר שיבוא לידי ביטוי באיור, צבעים או סגנון כתב והוא יהיה בעצם המראה של העסק.
  1. פשטות – כשבוחנים את הלוגואים המובילים בתחום, ניתן לראות שדווקא הלוגואים הפשוטים מצליחים יותר מאשר הלוגואים המורכבים. יחד עם זאת, לא קל לייצר לוגו פשוט שיעביר את המסר בצורה קלה להבנה ובנוסף לכך יהיה ניצחי, לפעמים יש לבצע ניסיונות רבים כדי להגיע ללוגו המוצלח.
  1. התאמה למכשירים שונים – כמו שיש להתאים עיצוב ובניית אתרים למוביילים ולמכשירים נוספים – כך גם יש לעצב לוגואים שידידותיים למכשירים שונים. במילים אחרות: לוגו מותאם יראה טוב בכל גדלי המסכים.
  1. זכירות – לוגו מוצלח יגרום לכל מי שמתבונן עליו להיזכר מייד במותג – כך שברגע שעיניו של הלקוח הפוטנציאלי או הקיים "ייפלו" על הלוגו – הוא מייד יחשוב על העסק עמו הלוגו מקושר – בלי להתאמץ לנסות להיזכר היכן הוא ראה אותו לפני כן.
  1. שוני – לוגו שמזכיר לוגו של עסק אחר יבלבל את קהל היעד, כך שכאשר הקהל יביט בו, יעלו בראשו אסוציאציות של עסקים אחרים. 

מעבר לכך – הלוגו יגרום לקהל לחשוב שהעסק העתיק את הלוגו מעסק מתחרה. 

יש לעצב לוגו ייחודי ובולט בשטח, כך שיהיה ברור לכל מי שמתבונן בו מיהו העסק אותו הוא מייצג.

מעוניינים לעצב לעסק שלכם לוגו מנצח?

במידה שאתם מעוניינים לעצב לעסק שלכם לוגו מנצח, את מוזמנים לפנות אליי – נעים מאוד – טלי סיני, מעצבת גרפית

כמעצבת שמתמחה בתחום מיתוג לעסקים וצברה ניסיון רב, עיצבתי מגוון לוגואים לעסקים מתחומים שונים וכל לוגו שעיצבתי ניחן במאפיינים החשובים שיוצרים לוגו מוצלח, כאשר אני מקפידה כמובו להתאים את העיצובים לצרכים ולהעדפות של כל לקוח ולקוחה. 

באתר שלי תוכלו לצפות במגוון לוגואים שעיצבתי ולהתרשם מהסגנונות והעיצובים השונים.

במידה שאתם מעוניינים לקבל ממני שירות או לשאול שאלה, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בדרך שנוחה לכם: תוכלו לצלצל אליי, לשלוח לי מייל או למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ואחזור אליכם בהקדם.

אשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider