טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

איך בוחרים סטודיו לגרפיקה?

מאת טלי סיני

נושא הגרפיקה חשוב מאוד עבור בעלי עסקים, שכן המעצבים הגרפיים מייצרים את האלמנטים הפרסומיים שיאפיינו את העסק ויופיעו במגוון אפיקים – ביניהם: בפרסומות, אתר האינטרנט, מוצרי קידום וניוזלטרים. באמצעות חבילת מיתוג לעסקים יכול העסק להעביר את המסרים אותם הוא מעוניין להעביר לקהל היעד.

איך לבחור מעצבת גרפית?
איך בוחרים סטודיו לגרפיקה?

מעצב גרפי מקצועי - קווים לדמותו

מכיוון שתחום המיתוג כה חשוב, ומשום שהתחרות בין העסקים קשה ביותר, צריכים בעלי העסקים לבחור את המעצב הגרפי שלהם בצורה קפדנית ולוודא שהוא אכן יכול לבצע את העבודה באופן שיוביל לתוצאות הרצויות. 

מעצב מקצועי יהיה מוכשר, מקורי ויצירתי, יעבוד בצורה מסודרת ויסודית, ידע כיצד להדגיש את היתרונות של העסק על פני המתחרים ויצליח לזקק את המסרים שהעסק רוצה להעביר.

אז איך בוחרים את המעצב הגרפי המתאים?

כדי לבחור את המעצב הגרפי המתאים יש לבחון מספר נושאים חשובים, להלן 5 המלצות לבחירת המעצב הגרפי:

  1. תיק עבודות – מעצב גרפי מקצועי יחזיק בתיק עבודות, ועל ידי בחינת עבודותיו יהיה ניתן להתרשם מהסגנון האישי שלו, מהיצירתיות שלו ומהידע שהוא צבר. 

לרוב המעצבים הגרפיים יהיה אתר שבו הם יציגו את עבודותיהם ולחלקם יהיה פרוטפוליו חיצוני. גרפיקאי מקצועי ימיין את העבודות לפי קטגוריות מסוימות ויאפשר ללקוחות הפוטנציאליים לבחון את שירותיו השונים. כמו כן, יכיל תיק העבודות סיכום של תוכנות גרפיות או מסלול לימודים רלוונטי.

  1. הצעת מחיר – הצעת המחיר מהווה מרכיב חשוב מקבלת ההחלטה האם להיעזר בשירותיו של המעצב או האם לפנות אל מעצב אחר. יחד עם זאת, חשוב לזכור שמחירים זולים יכולים להתברר כיקרים בהמשך. מעצב גרפי שגובה מחיר זול עלול לבצע עיצובים חלקיים או חלילה להעביר ללקוח עיצובים שלא הוא ייצר (עיצובים עם זכויות יוצרים של מעצב אחר). מצבים כאלו יפגעו במוניטין של העסק – שהוא הדבר החשוב ביותר של העסק, ובהמשך יהיה צורך בעיצוב מחודש ובהשקעה כספית נוספת. יש לציין שמהצד השני לא צריך לבחור במעצב גרפי שגובה מחירים גבוהים במיוחד.
  1. לימודים – יש מעצבים שרכשו את הידע המקצועי שלהם באופן עצמאי – דרך האינטרנט ובעזרת הפעלת כישורי למידה בנוסף ליצירתיות, ויש מעצבים שעברו הכשרה מקצועית. 

רצוי לבחור במעצב שעבר הכשרה מקצועית, אך חשוב לזכור שיש מעצבים נפלאים שלמדו את התחום בעצמם.

  1. שיחת טלפון – באמצעות שיחת טלפון או פגישה פרונטלית עם האדם ניתן לקבל עליו הרבה מידע. שמיעת קולו, טון דיבורו ומאפיינים נוספים בהם ניתן לחוש רק במהלך שיחה או פגישה חשובים מאוד ומסייעים בהפעלת אינטואיציה.
  1. קבלת המלצות – תמיד כדאי לקבל המלצות מלקוחותיו של המעצב, בצורה זו יהיה ניתן לקבל מידע נוסף, כמו למשל: עמידתו בזמנים, זמינותו ועמידתו בהבטחות.

במידה שאתם מעוניינים למצוא סטודיו מקצועי לגרפיקה, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני, ולקבל שירות מקצועי ואמין לכל אורך הדרך.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider