טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

מעצב לוגו - איך לבחור אחד כזה שיבדיל אתכם מהמתחרים?

מאת טלי סיני

לפני שאסביר כיצד לבחור מעצב לוגו שיבדל את העסק שלכם מהעסקים המתחרים, אנסה להסביר בקצרה מהו לוגו.

הלוגו הינו מרכיב חשוב ביותר בשיווק העסק, שכן הוא מהווה ייצוג גרפי מרכזי של העסק והוא מעביר את המסרים אותם העסק מעוניין לשדר ללקוחות. 

לוגו המעוצב בצורה נכונה הינו חלק מרכזי מאסטרטגיית השיווק של העסק. אפשר לדמות את הלוגו ל"פנים" של העסק – מבט מהיר בלוגו מוצלח יגרום לאדם המביט בו לקשר בין התצוגה הגרפית שהוא רואה (אייקון, גופן וצבעים) ובין הזהות של העסק.

מעצב לוגו - איך לבחור אחד כזה שיבדיל אתכם מהמתחרים?

אז איך בוחרים מעצב לוגו איכותי שיגרום לכם לבלוט בשטח?

בעידן בו קיימים כל כך הרבה מעצבים גרפיים, די קשה לבחור במעצב המתאים. לכל מעצב גרפי יש סגנון משלו וכל מעצב צבר ידע וניסיון המאפיינים אותו. מעבר לכך, לכל מעצב יש סגנון עבודה משלו, זמינות שונה וכל מעצב מעניק ללקוח יחס שונה מהאחר. 

כדי להצליח לבדוק האם המעצב מתאים והאם הוא אכן מנוסה בעיצוב לוגו, יש לבדוק מהו הרקע של המעצב – האם הוא למד עיצוב לוגו במוסד מוכר או האם הוא רכש את הידע באופן עצמאי, לבחון את העיצובים שהוא ביצע ואת הסגנון של העבודות (האם העבודות מתאפיינות למשל בקו עיצובי מסוים). בנוסף, יש לבדוק האם הסגנון של המעצב מוצא חן בעיניכם. 

כמו כן, כדאי מאוד לקבל המלצות מבעלי עסקים אחרים שנעזרו במעצב גרפי על מנת לעצב לוגו לעסק. 

קריטריונים חשובים נוספים שיש לבדוק נוגעים לשפה של הלוגו (עברית או אנגלית), לבחירה בין חברה ובין פרילנסר, לבלעדיות של הלוגואים שהמעצב מייצר ולאיכות של הלוגו: הלוגו יכול להיות סמל בלבד או לשלב בין טקסט ובין סמל באופן ייחודי והרמוני. שילוב הרמוני מפגין מקוריות ויכולת לבצע עבודה מורכבת יותר מאשר לוגו המתאפיין בתמונה וטקסט שאינם קשורים זה לזה. 

נוסף על כך, חשוב לבדוק האם המעצב עובד בשלבים מסודרים. לוגו אינו מעוצב ביום אחד וחשוב לבדוק האם המעצב מקפיד לאפיין את הדרישות של הלקוח, מציג בפניו את הלוגו לאחר סיום העבודה כדי לקבל את חוות דעתו ומציע לו בחירה בין סקיצות, תוך כדי עריכת שינויים בהתאם לרצונו של הלקוח ועד שהוא מרוצה מהתוצאה.

שלב נוסף כולל את קבלת קבצי הלוגו. לאחר שמתקבל אישור סופי על הלוגו, על המעצב לשלוח ללקוח את כל הקבצים הרלוונטיים לעיצוב, כך שהקבצים יכילו למשל את הלוגו על רקעים שונים, בגדלים שונים ואת קובץ המקור, כך שיהיה ניתן לערוך אותו בעתיד.

אם אתם מעוניינים לקבל שירות ממעצבת לוגו מקצועית שתעצב לכם לוגו שיבדל אתכם מהמתחרים ויגרום לכם לבלוט בשטח, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני, מעצבת גרפית מקצועית ומנוסה. אשמח לעצב לכם לוגו מושקע וייחודי אשר עונה על הצרכים שלכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider