טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

טיפים לבחירת סטודיו לעיצוב אתרים

מאת טלי סיני

בחירת סטודיו לעיצוב אתרים עשויה להפוך להיות משימה קשה, זאת בשל שפע מעצבי האתרים שניתן למצוא בשוק. יחד עם זאת, על ידי התמקדות במספר פרמטרים והכרת השוק ניתן לקבל החלטה נכונה.

במאמר זה אנסה להתמקד במספר פרמטרים מרכזיים שחשוב לקחת בחשבון כאשר בוחרים סטודיו לעיצוב אתרים.

טיפים לבחירת סטודיו לעיצוב אתרים
טיפים לבחירת סטודיו לעיצוב אתרים

עצה ראשונה: שילוב בין מקצועיות, התלהבות, הקשבה וסבלנות

בעלי עסק עשוי להתלהב מעיצובי אתרים מסוימים ולהניח שאותם עיצובים יכולים להתאים גם לאתר שהוא עתיד לבנות, אך בשל סיבות שונות המעצב ינסה לגרום לבעל העסק לבחור באופציות אחרות. 

במקרים מסוימים יהיו הצדקות להתנגדותו של המעצב, שכן לכל אתר מתאים סגנון עיצוב שונה. במקרים בהם המעצב סבור שעיצוב מסוים לא יתאים לאתר של הלקוח שלו, עליו לנמק את הסיבות שגורמות לו לחשוב כך, להקשיב לרצונותיו של הלקוח ולהגיע עמו לפשרה. כדי שהדיאלוג החשוב הזה יתקיים, על המעצב להכיר את הלקוח, את העסק שלו, את מתחריו, מטרותיו, את הרושם שהוא מעוניין לייצר על הגולשים ולקבל ממנו מידע נוסף. 

מעבר לכך, יש צורך בהקשבה ויכולת הבנה מצד המעצב, שצריך גם להחזיק בידע רב שיאפשר לו לדעת איזה עיצוב יכול להתאים לאתרים של לקוחותיו.

עצה שנייה: סגנון וניסיון

עצה נוספת לבחירת סטודיו לעיצוב אתרים היא לבחון היטב את העבודות השונות של המעצב ולהתרשם מניסיונו ויכולותיו. בחינת תיק העבודות עשויה לספק לבעל העסק מידע רב ואף לתת לו רעיונות לעיצוב האתר הפרטי שלו. 

יש לציין כי במקרים מסוימים עשויים לימודי התחום לסייע למעצב להיות מקצועי, אך ישנם מעצבים מצליחים שמבצעים עבודה מקצועית ללא רכישת השכלה בתחום.

עצה שלישית: בידול והתאמת העיצוב לקהל היעד

מעצב מקצועי ידע כיצד לעצב אתר מקורי, כך שגם אם יש לעסק מתחרים רבים העסק יצליח לבלוט ולסקרן את הגולשים. על ידי אתר שמעוצב בצורה שונה וייחודית יהיה ניתן לבדל את העסק ממתחריו. 

לצד חשיבות המקוריות, יש להתאים את העיצוב לקהל היעד. כדי להתאים את העיצוב לקהל היעד יש להגדיר את הקהל בצורה מדויקת – את הגיל, המין, המצב הסוציו- אקונומי, התחביבים, ההעדפות, מקום המגורים ומאפיינים נוספים. בהתאם להגדרת קהל היעד יש לבחור צבעים, איורים, סגנונות כתב ומאפיינים עיצוביים נוספים שמשפיעים על הרגשות של הגולשים. 

ניתן להבין שמעצב מקצועי ידע כיצד לשמור על התלהבותו של בעל העסק, יקשיב לו, ינהג בסבלנות, יעבוד באופן מקצועי, יחקור היטב את העסק ויהיה בעל ניסיון רב, כך שהוא ידע איזה עיצוב מתאים לאתר.

מעבר לכך, ידע המעצב כיצד לעצב אתר ייחודי ומקורי שמייצר בידול לעסק ומתאים לקהל היעד.

כן, בהחלט מדובר על לא מעט דרישות, אך דרישות אלו הכרחיות ליצירת אתר שמוביל לתוצאות הרצויות.

במידה שאתם מעוניינים לעצב את האתר שלכם בצורה מוצלחת, אני מזמינה אתכם לפנות אליי – נעים מאוד, המעצבת טלי סיני. אשמח ללוות אתכם ולעצב לכם אתר מושקע וייחודי שעונה על כל דרישותיכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider