טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים
טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

איך לבחור מעצבת גרפית?

מאת טלי סיני

עיצוב גרפי הפך למקצוע נפוץ ביותר, לכן, לא תמיד פשוט למצוא מעצב גרפי, שכן ככל שקיימים יותר בעלי מקצוע – כך קשה יותר לבצע בחירה.

מצד שני – דווקא ההיצע הנרחב של המעצבים יכול לסייע למחפש למצוא את המעצב שמתאים לו מבחינת הסגנון האישי, המטרות של העבודה, צורת העבודה, הזמינות, הניסיון והוותק וכמובן – האופי.

איך לבחור מעצבת גרפית?
איך לבחור מעצבת גרפית?

האם כדאי לבחור במעצב גרפי מתחיל או במעצב גרפי ותיק ובעל ניסיון?

אחת השאלות שעולות בקרב אנשים שמחפשים מעצב גרפי היא: "האם להעדיף מעצב גרפי מתחיל או מעצב גרפי ותיק?", במידה שבוחרים במעצב גרפי מתחיל, ומכאן – חסר ניסיון או בעל ניסיון מועט, יתכן שהוא יהיה נלהב ביותר לבצע את העבודה ויקדיש הרבה מאוד זמן ומאמצים ללקוח שלו.

כמו כן, עשוי המעצב הגרפי המתחיל לגבות מחיר נמוך יותר מאשר מעצב גרפי מנוסה שעוסק בתחום מזה שנים רבות.

כאן חשוב לציין שלא תמיד כדאי לבחור במעצב שגובה מחיר נמוך, שכן עלול להיווצר מצב שבו הלקוח ישלם את המחיר למרות שהוא לא יהיה מרוצה ויאלץ לקבל שירות נוסף ממעצב אחר לצורך ביצוע תיקונים, כך שבסופו של דבר הוא ישלם סכום גבוה יותר מהסכום שתוכנן.

כמו כן, עשוי חוסר ניסיונו של מעצב גרפי מתחיל לדרוש מהלקוח להיות סבלן יותר מאשר במקרה שהוא היה פונה אל מעצב מנוסה שהיה מצליח לקלוע לטעמו במהירות רבה יותר. אין זה אומר שלא כדאי לבחור במעצב גרפי מתחיל, אך כן חשוב לקחת את הנושאים הללו בחשבון. כמו כן, יש מעצבים גרפיים מנוסים וותיקים שיעניקו יחס אישי לכל לקוח.

התאמה לסגנון האישי

לפני שמחליטים לעבוד עם מעצב גרפי זה או אחר, יש לבחון את תיק העבודות שלו ולהתרשם מהסגנון האישי שלו.

לכל מעצב גרפי יש סגנון ייחודי משלו, וכדי שהוא יצליח להשיג את התוצאה אותה הלקוח מעוניין להשיג, יש לבדוק האם הסגנון של המעצב מתאים ללקוח.

יש מעצבים שמייצרים לוגואים שגדושים בפרטים, בעוד מעצבים אחרים אוהבים את הקו המעודן והקלאסי, אלו הם כמובן רק חלק מהסגנונות הקיימים.

חשוב לדעת שיש הבדלים בין העבודות – עיצוב לוגו למשל, שונה מאוד מעיצוב של פליירים, לכן, רצוי לבדוק מספר סוגים של עבודות שהמעצב ביצע ולהתרשם מיכולותיו. יש לציין שגם הלקוח יכול לסייע למעצב ולכוון אותו על ידי הצגת עיצובים שמצאו חן בעיניו.

חיבור בין הצדדים ומתן יחס אישי

האופי של המעצב הגרפי והחיבור שנוצר בינו ובין הלקוח משפיעים על אופי העבודה.

תהליך העיצוב עשוי להיות מורכב ואף לקחת זמן, אך אם יש חיבור בין הלקוח ובין המעצב, ניתן ליהנות מהתהליך, ללמוד ממנו ולקבל השראה (שני הצדדים יכולים להעלות רעיונות).

כדי לדעת האם ישנו חיבור, חשוב לשוחח עם המעצב ולבחון את הכימיה (או את חוסר הכימיה). הבנה, מתן יחס אישי מצד המעצב וחיבור בינו ובין הלקוח יגדילו את הסיכויים לכך שהתוצאה תהיה טובה.

חיבור בין הצדדים ומתן יחס אישי

במידה שאתם מחפשים מעצבת גרפית מקצועית ובעלת ניסיון שמעניקה יחס אישי לכל לקוח ולקוחה, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני ואשמח לעמוד לשירותכם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider