טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

עיצוב לוגו לעסק

מאת טלי סיני

עיצוב לוגו הינו חלק מהותי מתהליך בניית הזהות של העסק. הלוגו יוצר את הרושם הראשוני על הלקוחות הפוטנציאליים של העסק, ולכן, הוא צריך להביע את המסרים והערכים שהעסק מעוניין להביע ולגרום ללקוחות הפוטנציאליים לזכור את העסק. חשוב להדגיש שלוגו מוצלח ייצר בקהל תגובה רגשית.

חלק מבעלי העסקים חושבים שעיצוב הלוגו יכול להסתכם בבחירה של תמונה מסוימת, אך מדובר על חשיבה שגויה. לוגו שאינו קשור למהות של העסק, יגרום לצופים לחשוב שעומדים מאחורי העסק אנשים שאינם אמינים ורציניים, שכן בעל עסק שרוצה למשוך את הקהל ולגרום לו באמת העריך ולהתעניין בעסק, ישקיע בכל הפרטים. 

כדי שהלוגו ימשוך ויסקרן את הקהל, חשוב שהוא יהיה מקורי, למעשה כדי לעצב לוגו יש לבצע מספר שלבים, בהחלט מדובר על תהליך שדורש מחשבה רבה, ידע, הבנה ויצירתיות.

עיצוב לוגו לעסק

Photo by NordWood Themes on Unsplash

אז איך מעצבים לוגו? שלבים לעיצוב לוגו מוצלח

תהליך עיצוב הלוגו מתחיל במחקר. במסגרת המחקר יש לנתח את אופיו של העסק וכן את התחום שאליו הוא משויך. באמצעות המחקר יהיה ניתן להבין מיהו קהל היעד ולדעת כיצד יש לפנות אליו כדי להשיג את המטרה – לגרום לו להתעניין בשירותים או במוצרים שהעסק מציע ולרכוש אותם. 

בהמשך, יש להחליט אילו מסרים ותחושות על הלוגו להעביר לקהל היעד. לאחר שמבינים מהם המסרים והתחושות שמעוניינים להעביר ללקוחות הפוטנציאליים, ניתן לקבל החלטות כלליות בנוגע לעיצוב. 

אחר כך, מגיע שלב שבו מתבצעת בדיקה מעמיקה של עיצובים אחרים שדומים לעיצוב של הלוגו (לקווים הכלליים שנבחרו). המטרה של הבדיקה היא לוודא שלא קיימים עיצובים דומים שיפגעו במטרה – לעצב לוגו ייחודי.

בשלב הבא יוצא תהליך העיצוב אל הדרך. במהלך העבודה מתחשבים בסוג הפונט, הצבעים ושאר האלמנטים העיצוביים. בתחילה מיוצרת סקיצה ידנית ובהמשך היא מועברת אל המחשב ועוברת פיתוח. 

בהמשך מועבר הלוגו ללקוח בפורמטים שונים. חשוב לציין שהעיצוב יכול להשתנות לאחר תקופה. המטרה של השינויים היא לייצר לוגו שמתאים לרוח התקופה העכשווית. תחום העיצוב משתנה כל הזמן וחשוב להישאר עם היד על הדופק ולוודא שהלוגו אכן מתאים לשינויים שחלים בעולם העיצוב. ריענון של לוגו יכול למשוך קהלים צעירים יותר בין היתר, משום שהוא "מדבר" ברוח התקופה. 

עיצוב לוגו ייחודי לעסק שלכם

כדי לייצר לוגו ייחודי שמצליח לשדר את הערכים והמסרים שהעסק מעוניין לשדר ללקוחותיו הפוטנציאליים, יש להיות בקיא בעולם העיצוב, עם דגש על עיצוב לוגו לבעלי עסקים. 

על מעצב הלוגו לעבוד בשלבים ולהיות מאוד מדויק ויצירתי. במידה שאתם מעוניינים לעצב לעסק שלכם לוגו מנצח, אתם מוזמנים לפנות אליי – טל סיני. 

במהלך שנות עבודתי כמעצבת שמתמחה במיתוג עסקי ובניית אתרים, סיפקתי שירותים למגוון לקוחות וצברתי ניסיון נרחב. אני משקיעה רבות בכל פרויקט שאני לוקחת ומקפידה על כך שכל לוגו שאני מעצבת ישדר את הערכים של העסק, יעביר את המסרים שבעל העסק מעוניין להעביר ויהיה מרשים, מושך וייחודי. 

אשמח לספק לכם שירות ולעצב לכם לוגו מנצח שיסייע לכם להשיג את המטרות של העסק. אתם מוזמנים לפנות אליי באמצעות הטלפון, המייל או להשאיר את הפרטים שלכם ואחזור אליכם בהקדם.

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider