טלי סיני סטודיו למיתוג עסקי ובניית אתרים

עיצוב אתרים וחווית משתמש

מאת טלי סיני

עיצוב אתרים הוא עולם ומלואו, ורצוי עבור כל עסק שמעוניין להגדיל את רמת החשיפה שלו ולהביא לעלייה ניכרת בכמות לקוחותיו להקים לעצמו אתר אינטרנט ולעצב אותו בצורה נכונה. 

עיצוב נכון של אתר יאפשר לבעל העסק לייצר רושם טוב על הלקוחות ולגרום להם לרצות לקבל ממנו שירות.

עיצוב נכון של אתר האינטרנט יעביר את המסרים שהעסק מעוניין להעביר לגולשים ויעיד על אופיו של העסק. האופי של העסק יבוא לידי ביטוי במיתוג עסקי, כלומר בעיצוב של התכנים, האתר התדמיתי, דפי הנחיתה והאלמנטים הנוספים. 

ניתן לעצב כל אתר בדרכים רבות, אך חשוב להתאים את העיצוב לשפה של קהל היעד. כמו כן, צריכים המסרים להתאים למוצרים או לשירותים שהעסק מציע. יש להתאים את האתר גם למנועי החיפוש וגם למכשירים שונים ולוודא שהאתר נראה טוב, ובנוסף לכך, שהעיצוב ניתן לשינוי.

עיצוב אתרים וחווית משתמש
עיצוב אתרים וחווית משתמש

חשיבותו של הרושם הראשוני

אנשים שגולשים באתר כלשהו בפעם הראשונה לא מכירים את העסק ואין להם מושג האם הוא מקצועי, מספק מוצרים או שירותים איכותיים ושירות ברמה גבוהה. הפגישה הראשונית עם האתר דומה לפגישה ראשונה עם אדם זר – בשני המקרים משחק הרושם הראשוני תפקיד חשוב שמשפיע על הקשר בין הצדדים. במידה שהגולש – שהוא הלקוח הפוטנציאלי, קיבל רושם לא טוב מהאתר, הוא יעזוב אותו במהירות וסביר להניח שלא ישוב אליו וודאי שלא יפנה אל העסק כדי לקבל ממנו שירות. 

כדי להגדיל את הסיכויים לכך שהלקוח יתרשם מהאתר לטובה, יש לשים דגש גם על העיצוב של האתר וגם על חווית המשתמש. לפי מחקר שהתבצע על ידי גוגל, נמצא כי גולשים רבים לא שבים אל אתרים לאחר שהם "פגשו" בהם בפעם הראשונה, הסיבה המרכזית לנטישת האתרים היא שחווית המשתמש לא הייתה טובה.

חווית משתמש באתר

כדי לייצר אינטראקציה טובה עם הגולשים, יש צורך ביצירת חווית משתמש טובה (UX – User Experience). יצירת חווית משתמש טובה היא אתגר, משום שעליה לקחת בחשבון מרכיבים שונים, ביניהם: המטרה של האתר, המסרים שהאתר מעביר לגולשים, הרגשות שמתעוררים בקרב הגולש כאשר הוא נמצא באתר ובין היתר גם תחושת הסיפוק של הגולש מהאתר. 

אתר שמספק חווית משתמש טובה, יספק עזרה לגולש ויענה לו על צורך, כך שהוא יפתור לו בעיה מסוימת, במילים אחרות –  האתר יהיה שימושי עבור הגולש. 

כמו כן, האתר יהיה ברור לגולש,  כך שיהיה לו קל להתמצא ולנווט באתר, בצורה זו הוא יוכל למצוא את מה שהוא מחפש במהירות ובקלות. 

חשוב לזכור שלגולשים אין סבלנות ושהם חשופים לשפע מסרים באופן מתמיד. כמו כן, לכל עסק יש מתחרים וקל מאוד לגולש לסגור את האתר ולהמשיך אל עבר העסק הבא. 

אתר שלא יזמין את הגולש ויקל עליו, ייכנס לראשו ויספק לו מענה מהיר, יתיש את הגולש ויגרום לו לעזוב ולפנות אל המתחרים.

במידה שאתם רוצים לעצב לעצמכם אתר מרשים וייחודי שמציע חווית משתמש טובה, אתם מוזמנים לפנות אליי – טלי סיני. 

מאמרים נוספים מהבלוג שלי

צור איתי קשר עכשיו :)
close slider